Server

Připojte se pomocí IP play.trinitymc.eu
Na serveru hraje 4 hráčů.

Discord

 Připojte se s odkazem discord.mcreunion.eu
Na serveru je online uživatelů.
Avatar Avatar Avatar
Vítejte na TrinityMC!
Pro plné využití našeho webu se přihlaste nebo zaregistrujte.

Avatar Avatar Avatar


Renzotom
Vedení

21 příspěvků
19 témat

IGN: Renzotom
Odznaky:
3
před 3 měsíci

Úplný changelog: https://trinitymc.eu/forum/topic/64-norov-qol-update/#post-19 

Měsíc a týden od poslední aktualizace. Tentokrát jsme se zaměřili na tzv. Quality of Life changes, podle čehož se jmenuje i právě tento update. Nepřinášíme tedy převratné nové systémy, ale velkou úpravu aktuálních, různé opravy chyb, zlepšení a mnoho věcí. Čtěte dál a dozvíte se novinky z února, které jsme si pro Vás připravili!

Hned zpočátku zmíníme několik optimalizačních pokusů, které by měly udělat server stabilnějším. Ty byly zejména prováděny během víkendu 5.-7. března. S tím souvisí i vracení zpátky při hraní, jehož jsme se v únoru taktéž pokusili zbavit. Velkou optimalizací poté proběhlo zejména Lobby. To se již neseká při připojování nových hráčů a bylo tam změněno několik systémů. Byla zlepšena funkčnost NPC, aby se nestalo, že hráči si omylem aktivují automatické přihlašování pro origa, dále zlepšen kompas, hologramy či NPC při připojování. Byly přidány i nové hologramy popisující naše servery, včetně klikatelných dekorativních hlav ukazující odkazy na užitečné stránky. Lobby v tomto updatu prošlo opravdu mnoha změnami a většinu z nich najdeme právě v úplném changelogu.

Web

Veškeré informace v /web – https://trinitymc.eu/.

Ohledně webu jsme se zaměřili tentokrát na zlepšení dynmapy (Survival & Semi-Vanilla), která už je podle nás na velmi dobré úrovni, dále na zlepšení různých stránek a textů u hlasovacích, a nakonec na tvorbě pár nových. Nyní u nás najdete taktéž stránky na změnu skinu https://trinitymc.eu/skiny/ a zjištění stavu serveru https://trinitymc.eu/status/ .

 

Discord

Veškeré informace v /discord – https://discord.com/invite/bdynagG.

Discord synchronizace a celkově náš Discord server byl opět mnoho násobně zlepšen. Hlavní změnou přímo na Discordu je, že máme tzv. „vlastní boty“, které přispívají k profesionálnějšímu vzhledu serveru. Dále byly provedeny některé změny oprávnění, místností či rolí. Přidali jsme role influencerů a povolili zobrazení kanálů chatů ze serveru všem. Pro admin tým byl taktéž propojen admin chat a helpop kanál. Jinak ohledně synchronizace nově synchronizujeme i tresty a při psaní z DIscordu se píše místo přezdívky hráčovo pravé jméno ze hry. Poté jsme vypnuli smajlíky z Discordu a udělali ještě pár dalších drobných změn.

 

Premium

Veškeré informace na /store – https://store.trinitymc.eu/.

Prémium věcí zde v tomto updatu zrovna moc nebylo, jelikož na prémium má být zaměřený celý březnový update. Avšak i v této oblasti nakonec pár zlepšení najdeme. Jedná se zejména o zlepšení řazení výhod v obchodě, dále o zkrácení cooldownů na některé příkazy, úpravu jejich cen, opravu některých příkazů, opravu tvořivé hry na Semi, změnu barvy prefixů (i ve zprávách) a přidání kouzelných bodů do obchodu. Opět, konkrétní příkazy aj. naleznete v úplném changelogu.

 

Bedrock – hraní z mobilu aj.

Veškeré informace v /bedrock.

Hraní z mobilu a konzolí se zlepšilo taktéž. Mělo by být stabilnější pro hráče se špatným internetovým připojením, dále se zlepšilo otvírání některých druhů inventářů, byly provedeny různé drobné změny a opravy a koneckonců jsme do příkazu /bedrock sepsali i seznam omezení, které na této platformě musí uživatelé přezít. 

 

Chat

Chat jako v téměř každém našem updatu zabírá i zde velké množství věcí. Krom nahrazení nějakých pozůstalých eur a dolarů za mince a oprav překlepů, jsme přidali i nové automatické zprávy, upravili design starých, zmenšili a zlepšili oznámení. Dále je potřeba zmínit označování příkazů červeně, a to i v případě, že píšete nějakou jinou barvou předtím. Tímto by měl chat být ještě více přehlednější, a pokud někomu napíšete příkaz, dotyčný si ho lépe všimne. Všimli jsme si, že na Semi byla úplně špatná uvítací zpráva, přičemž na Survivalu v ní bylo jen pár chyb. Upravili jsme tedy uvítací zprávy na všech serverech – Lobby, Survivalu, i Semi... a to včetně těch pro nováčky. Nyní jsou klikatelné a naplňují více svůj účel. Poté jsme zkrátili nějaké zprávy + zamezili výskytu některých jiných pro přehlednější chat, a nakonec jsme trošku odlehčili kontrolu podobných zpráv. Opět, více informací najdete v úplném changelogu.

 

Residence

Veškeré informace v /res.

I když se Vám zde bude zdát málo věcí, tak problémy s residencemi jsou zmíněny i v jiných sekcích, a to velmi závažné. Jsme velmi rádi, že se nám je konečně podařilo opravit. Dále jsme navrátili smonsters a sanimals, jež jsme změnili v minulé aktualizaci, ale bohužel tyto vlajky poté znemožňovali funkčnost líhní, poté jsme povolili TNT exploze a zlepšili residenční chat, který se ukazuje nyní i v případě, že v tomto kanálu nejste připojeni. Poté nějaké drobné změny ohledně tabování některých příkazů.

 

Hlasování & soutěže

Veškeré informace v /vote & /souteze.

Budete v šoku, ale hlasování a soutěže zabraly v této aktualizaci mnoho prostoru. Zejména k jejímu konci. Omezili jsme výskyt některých zpráv při hlasování, aby nebyl pro hlasujícího tak velký spam chatu, dále jsme udělali zprávu o hlasování kratší s možností na ni najet pro více informací, poté jsme vrátili CraftListu prodlevu mezi hlasováním na 20h, ale hlavně jsme se zaměřili na to, aby hráči více hlasovali. Povedlo se nám dostat na těch menších server listech do TOP 5 serverů, což nám určitě přivede nové hráče. Nyní jsme se tedy zaměřili ještě na zlepšení, aby o tom hráči věděli ještě více. Do soutěží jsme přidali možnost vyhrát VIP za první tři hráče s nejvíce hlasy, a taktéž to začali náležitě propagovat, poté jsme přidali častější a mnohem lepší a účinnější připomínání hlasování, zlepšili odměny (zvednuty peníze, klíče, na Semi nyní i smaragdy), zlepšili odměny v truhlách, opravili hlasovací příkazy a zlepšili hlavní /vote příkaz. Ten nyní obsahuje veškeré důležité informace o hlasování a jeho design je mnohonásobně lepší. Poté byly provedeny ještě další drobné změny, třeba jako znemožnění členům týmu účastnit se této soutěže aj. Veškeré novinky z této sekce opět v úplném changelogu.

Influenceři

Veškeré informace v /influencer.

Ohledně influencerů byl změněn formát hlavního příkazu /influencer, a taktéž byly upraveny podmínky téměř všech skupin influencerů. Dále tento příkaz nyní ukazuje konkrétní stránky na dané influencery při použití konkrétního názvu skupiny, tedy /tiktoker/youtuber/streamer a /instagramer. Role IG celebrita byla přejmenována na instagramer, influenceři byli protříděni a více propagováni aj. Více opět v úplném changelogu.

 

Aliasy příkazů & příkazy

Opět jako vždy přinášíme změnu a zlepšení mnoha příkazů, zavedení několika nových aliasů aj. Veškeré je najdete v úplném changelogu, my si zde zmíníme jen takové ty nejlepší. Tudíž, bylo povoleno posílat předměty do chatu i pomocí [i], dále /reschat & /res chat aj. Příkaz /recipe nyní ukazuje výběr předmětů. Další naleznete v úplném changelogu.

 

Lobby & přihlašování

Jak již bylo zmíněno výše, proběhla hlavně velká optimalizace Lobby. Dále úpravy, aby si hráči omylem neaktivovali automatické přihlašování, byly přidány a upraveny hologramy, změněny informace aj. Novinek je opravdu mnoho, doporučujeme zhlédnout úplný changelog. Ohledně přihlašování se již nestává, že by bylo nutno zadat heslo při přepojování se na servery.

 

Eventy

Veškeré informace v /eventy.

Ohledně eventů přinášíme taktéž mnoho novinek. V první řadě jsme mnohonásobně zlepšili odměny, poté jsme udělali odměny i pro další 2 místa, opravili tam některé chyby aj. Dále byly u eventů vytvořeny hologramy, sepsána obecná pravidla (/pravidla), a poté zlepšen systém teleportování, viz /warp event či portál na spawnu.

 

Těžba & doly

Veškeré informace v /doly a /tezba.

Doly i těžební svět prošly taktéž změnami. Doly nyní obsahují užitečné pracovní stoly, pece a další. Dále jsme do nich přidali i dřevo a líhně s ohniváky. Ohledně těžby, krom jejího přegenerování jsme byli nuceni odebrat i lucky blocky, ale jako kompenzaci jsme přinesli nové vesnice a 2 nové biomy.

 

Slimefun

Veškeré informace na /warp slimefun.

Na Slimefun se v této aktualizaci taktéž hodně posvítilo. Krom zlepšení jeho překladu jsme navrátili doplněk ClayTech, ale naopak jsme odebrali lucky bloky a foxy machines. Zlepšili jsme genetické slepičí inženýřství, opravili výrobu broken spawnerů (i když ta je teď k ničemu, jelikož byl dočasně zakázán pickaxe of contaiment), zakázali některé předměty aj. Na /warp slimefun nově najdete i ukázku zapojení Slimefun obvodu. Poté jsme se zaměřili i na optimalizaci. Více v úplném changelogu.

 

Magie

Veškeré informace na /warp Magie.

Do těžby jsme přidali nová magická monstra (draky, žáby, kraby, tučňáky, ptáky...), a taktéž jsme zlepšili současná monstra (červy aj.), včetně jejich překladu.  Krom překladu monster byly přeloženy i speciální předměty a mnoho dalších věcí. Na /warp magie lze nově najít i NPC z Harryho Pottera, které prodávají či kupují různé věci. Poté tam byly doplněny další různé vysvětlivky, upraveny hologramy aj. Nakonec jsme se rozhodli, že body se nebudou aplikovat automaticky, ale při zabití stvoření si je aplikujete sami, protože někteří je možná budou chtít radši prodávat. Více informací v úplném changelogu.

 

Survival ostatní

Opravili jsme výskyt zvířat na /warp staje i přidali další zbylé recepty na /warp alkohol. Poté lze na /warp rybnik najít bruslaře. Krom warpů jsme rozšířili tab na tři sloupce, opravili různé chyby světů, změnili odměnu za /setemail (nyní i vajíčko vesničana), opravili několik chyb, navýšili sloty a upravili design některých věcí, zejména obranných vězí, /shop /xpb gui, a taktéž byl vytvořen nový příkaz /jaksivydelat.

 

 

 

 

 

 

 

Semi-Vanilla ostatní

Na Semi jsme opravili vážný bug při přenášení inventářů mezi světy, a poté jsme dodělali speciální obchodníky na spawnu, se kterými můžete nyní obchodovat.

 

Ostatní – společné

Proběhlo zlepšení režimu boje (zkrácení & již se neaktivuje při ničení stojanů na zbroj aj.), poté despawn některých stvoření, zlepšení loga a tabu (řazení dle abecedy aj.)... Proběhla i aktualizace hologramů a úprava jejich designu. Opět, je zde mnoho věcí, které si můžete přečíst v úplném changelogu.

 

Obecně - interní + týmové změny

Týmové změny proběhly taktéž. Byl zlepšen příkaz na dávání odměn za eventy, poté opraven admin chat, a některé další věci. Opět mrkněte do úplného changelogu.

 

Výpadky

  • Semi-Vanilla 23.2.2021
  • Hlasování na Semi 23.-24.2.2021
  • ...

 

Příští aktualizace

  • VIP změny
  • Týmové změny
  • Chat boti

Poslední úprava: před 3 měsíci x 1